Häid jõule!

Lausa piinlikult pikk paus on siia blogisse sisse tulnud. Aasta lõpp on käes, seega tõmbaks selle aasta siin blogis ka kokku ja ehk oleks ka õige aeg anda uus aasta lubadused, milleks oleks blogida regulaarsemalt?!

Mis siis vahepeal toimunud on? Tegelikult ongi igapäevaselt lihtsalt väga palju tegemist, mistõttu on blogi küll viimane asi, millele olen jõudnud mõelda. Kirjutamiseks ei ole aega ja nagu pole ka konkreetseid teemasid, millest kirjutada. Võistlusteks ma ju enam/hetkel? ei valmistu seega lihtsalt oma igapäeva elust kirjutada pole ka nagu mõtet. Sooviksin oma lugejatelt  kommentaarides väikest tagasisidet, mis teemasid võiksin siin käsitleda.

Eelmise blogipostituse lõpus tuli mulle paar küsimust mu hetke toitumise kohta. Kes on instagramis tihe külaline ja jälgib ka minu storysid siis on kindlasti märganud mu menüüs veidikene muudatusi. Jah, olen viimased pea 3 kuud nüüd rohkem taimset toitu sööma hakanud. Ei ma ei ole vegan! Vegan on inimene, kes on otsustanud mitte süüa liha-, muna– ja piimatooteid ning teisi loomseid saadusi nagu näiteks želatiin ja mesi. Taimetoitlane välistab aga mõnede loomsete toiduainete tarbimist. Hetkel pole ma liha söönud vist kuskil septembri lõpust. Alguses mõtlesin, et lisan lihtsalt enda toitumisele juurde rohkem taimset toitu, aga hakkasin nii suure hurraaga pihta, et liha jäi kohe täitsa välja. Ja mis kõige naljakam – pole ka enam isu! Ma ei ütle, et ma liha üldse enam ei söö, aga hetkel naudin väga taimseid toite. Peale söögikorda on enesetunne palju-palju kergem. Minu lemmikuks on saanud tofukroketid ürtidega. Lihtsalt nii mõnusad pehmed pallikesed ja mis eriti hea vajavad ainult soojendamist ja ongi kohe valmis söömiseks. Ideaalne lahendus mulle, kui õhtul on kõht mega tühi ja pole väga aega kokata. Juurde teen kas köögivilju või lihtsalt salati. Teine asi mu menüüs on samuti tofu, aga hoopis pehme tofu, mida teen tavaliselt kooli lõunaks kaasa, lisaks siis juurde makaronid ja köögiviljad. Tegelikult on see taimse toidu maailm ikka väga väga lai, aga hetkel ajanappuse tõttu ei jõua ma ise nii palju kokata ja improviseerida, seega on sellised valmistooted mulle praegu väga mugavad tarbida.

Igapäeva toimetuste juurde tagasi tulles, siis ega vaba aega väga palju polegi… Hommikul töö koolis, peale tööd kiire trenn endale, siis teine “töö” Aqvas ja õhtu lõpetab kas veel mingi personaaltreening või õppimine. On tavaline, et õhtusöök jääb mul kuskil 20.00-22.00 vahele.
Eile oligi selle aasta viimane koolipäev. Mul on ikka eriti mõnus eriala, pole sellist tuima koolipingis istumist vaid saame suurema osa ajast hoopis võimelda ja mängida. Võimlemises näiteks pidime arvestuse jaoks ise koostama erinevad kavad: poom, ilusvõimlemine (koos vahendiga), rööbaspuud, vabaharjutus ja toenghüpe ja neid siis (mõnda veel koos muusikaga) ka vastama. Õnneks võimlemine mulle meeldib ja tuleb päris hästi välja ka, niiet peaaegu kõik oma koostatud kavad sain hinde A. 😉

Aasta alguses kohe esimesel jaanuaril käisin ma väiksel jooksutiirul, seega andsin aastale kohe aktiivse stardi. Trennide kohapealt on küll tihe aasta olnud, suvel oli üks täispikk trennivaba nädal, aga muidu käin ikka nädalas 4-5 korda jõusaalis. See on mu kodu nr 2, kust ma kohe ei oska eemale hoida. Mõtlesin, et teeks kiire statistika ja loen ära mitu päeva ja mitu trenni aastas kokku tegin, aga ei viitsi hetkel sellega tegeleda 😀 Võtab ikka liiga kaua aega…
Ise trenni tehes aga on vahepeal tunne, et ei pinguta piisavalt või jään kuidagi mingisse kindlasse ringi kinni. Eriti just harjutuste mõttes – ikka ja jälle teen mingeid endale “mugavaid” harjutusi. Ka trennide intensiivsust võiks/peaks ehk tihedamini muutma. Viimasel ajal tegin nüüd keha jaotuse kaheks ja tegin siis nädalas 2 korda kogu keha läbi. Olen siin mõtteid mõlgutanud, et ehk võiks keegi treener ikka vahepeal mingi kava ette anda ja nõu ka jagada!

25508725_1782044088496702_1789098394_o

***

Aitab jutust…

Soovin Teile rahulikke jõule ja veetke aega oma lähedastega. Sööge ja liikuge ka pühade ajal mõõdukalt! 😉

Kirjutamiseni juba uuel aastal!

Kätlin

25485250_1782044068496704_279628058_o

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s